FK TEPLICE U18 - STARŠÍ DOROST

Vítejte na oficiálních webových stránkách fotbalového týmu 
FK TEPLICE U18 - STARŠÍ DOROST
hrajícího Českou ligu dorostu ČLD U 19 B - ročník 2017/18

Příští zápas

LEGENDA FK Teplice

František Hrdlička

__________________________________________________________________________________________

František Hrdlička ( 20. srpna 1956 - 2. srpna 2014 ) byl český fotbalový funkcionář, dlouholetý ředitel severočeského klubu FK Teplice. Byl rovněž členem výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

Začínal jako funkcionář Bystřan. Teplice vedl od roku 1993, kdy je zachránil před úpadkem. Tým poté postupoval ze třetí ligy až do 1. české ligy. Hrdlička dokázal klub ekonomicky stabilizovat a dovést na přední místa první ligy a do evropských pohárů. Ligového titulu se nedočkal, největším úspěchem klubu v jeho éře bylo 2. místo v sezóně 1998/99 za vítěznou Spartou Praha a dvě prvenství v českém poháru (2002/03, 2008/09). Do klubu přivedl hlavního sponzora, sklárnu Sklo Union Teplice (později pod názvem AGC), s jeho podporou se realizovala rekonstrukce stadionu Na Stínadlech, na kterém poté hrála zápasy i česká fotbalová reprezentace.

Bohužel 31. července 2014 prodělal mozkovou mrtvici, které 2. srpna 2014 ve věku 57 let podlehl.

Soustrast vyjádřilo mnoho fotbalistů, trenérů a činovníků .... ( mj. Zdeněk Ščasný, Petr Rada, Jiří Plíšek, Josef Pešice, Edin Džeko, Martin Frýdek, Jan Rezek, Miroslav Pelta, Jaroslav Starka, Ivo Lubas, Dušan Svoboda ) i klubů ( mj. AC Sparta Praha, SK Slavia Praha ).

Na prvoligových stadionech se během druhého kola držela minuta ticha, zápas Teplic s Dynamem České Budějovice, který se měl odehrávat v den úmrtí, byl odložen.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Nikdo nedokázal s jedním klubem tolik, co Hrdlička s Teplicemi

Autor: Pavel Kalouš ( fotbalový redaktor ), 2. srpna 2014 

Zdroj: iSport.cz

Častokrát mi zvonil telefon a já už věděl, která bije. „Co jsi to o nás zase napsal?“ spustil na mě naoko vážně šéf Teplic František Hrdlička. Před mnoha lety jsem pro jeho klub napsal svůj první článek a on mě vždy popichoval, abych na to nezapomínal. Ale nezlobil jsem se. Na něj to ani nešlo.

Sedmapadesátiletý Hrdlička, který v sobotu dopoledne zemřel po prodělané mrtvici, byl spravedlivý a férový člověk, který ve fotbale neměl téměř žádné nepřátele. Což je obdivuhodné, protože spousta bafuňářů se k tomu dopracuje za půl roku. A on šéfoval Teplicím nepřetržitě 21 let.

Když o někom v podobné vzpomínce napíšete, že miloval svoji práci, zní to většinou jako fráze. V případě Františka Hrdličky však nikoliv. Nikdo v českém fotbale nedokázal s jedním klubem tolik co on, byť se nikdy nedočkal titulu, o kterém tajně snil.

Bez Hrdličky by se dnes v Teplicích dost možná fotbal vůbec nehrál. Nestál by tam jeden z nejlepších stadionů v republice, na kterém česká reprezentace neprohrála 19 zápasů. A Edin Džeko, kterého objevili Severočeši, by dnes možná nebyl v Manchesteru City.

Před dvaceti lety totiž Hrdlička sehrál klíčovou roli v příchodu společnosti Sklounion Teplice (dnes AGC) do teplického fotbalu. Přesvědčil jejího tehdejšího ředitele Štěpána Popoviče, že stojí utratit spoustu milionů v něčem, co tehdy živořilo. A jen o pár let později začalo vzkvétat.

Teplice pod Hrdličkovým vedením postoupily ze třetí ligy do první, v sezoně 1998/1999 vyfoukly Slavii druhé místo, což je dodnes historicky největší úspěch klubu, a rvaly se s Dortmundem o postup do Ligy mistrů. A z provinčního klubu se stal pravidelný účastník evropských pohárů.

Jistě, myslet si, že jde strávit v nejvyšších patrech fotbalu dvacet let bez sebemenší poskvrny, je bláhové, jenže na rozdíl od dalších matadorů Miroslava Pelty nebo Jaroslava Starky si Hrdlička nikdy image neušpinil. Platil za slušného muže, kterému se vyhýbají skandály.

Přinejmenším posledních deset let to ani jinak nešlo. Dohled z nejvyšších pater společnosti AGC, kterou vlastní Japonci, ani žádné levárny a špínu nepřipouštěl. Hrdlička si průšvih nemohl dovolit, protože dobře věděl, jak složité bylo současného majitele do klubu přivést.

Podle zákulisních hlasů právě proto, že se vzepřely zaběhnutému systému, teď Teplice zažívají ústup ze slávy, mnohem prozaičtější vysvětlení však je, že AGC začalo v důsledku krize šetřit a opasky si museli utáhnout i na Stínadlech. I s tím se ale Hrdlička naučil žít.

„Až bude mít koruna stejný kurz jako euro, bude tady fotbal vypadat jako v Německu,“ říkával mi často Hrdlička, když jsem namítal, že klubu klesá návštěvnost a úspěchy, ke kterým měly Teplice na konci 90. let našlápnuto, nepřicházejí. Většinou jsem mu neoponoval.

Silné koruny, o které tak často mluvil, se Hrdlička nikdy nedočkal. A bohužel už ani nedočká. Pokud se teď ale z nebe podívá tam dolů, kde stojí teplická Stínadla, nemusí si nic vyčítat. Bez sebemenšího patosu mu rád potvrdím, že toho i tak dokázal obdivuhodně hodně.

Odpočívejte v pokoji, pane Hrdličko ....

Nejbližší narozeniny

20.07.2019 ATTILA KÁNYAI (19)
24.07.2019 MATĚJ ZERNER (19)
26.07.2019 ŠTĚPÁN VACHOUŠEK (40)
04.09.2019 ONDŘEJ CHLAD (32)
12.09.2019 JAROSLAV KOLÍNEK (47)
20.09.2019 LADISLAV ŠOUREK (19)
22.09.2019 FILIP VOPAT (19)
27.09.2019 VLADIMÍR KÖCK (50)
26.10.2019 TOMÁŠ VONDRÁŠEK (32)
31.10.2019 JAROSLAV ZASPAL (18)

Poslední zápas

FK TEPLICE U18
Bohemians Praha U18
2:1
Podrobnosti

Počet návštěv: 185026
Posledních 30 dnů: 490 | Posledních 7 dnů: 88 | Poslední den: 12

© 2019 FK TEPLICE U18 - STARŠÍ DOROST | Všechna práva vyhrazena | vas@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne